POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Uczniowie krakowskich szkół podstawowych gotowi na bezpieczne wakacje!
« start     25/06/2019
Zabawy, gry zespołowe, konkursy oraz spotkania ze służbami ratowniczymi i mundurowymi. Tak upłynął 17 i 18 czerwca przy Hali 100-lecia Cracovii, gdzie odbyło się wydarzenie „Bezpieczne Wakacje”. W imprezie wzięło udział ponad 650 uczniów krakowskich szkół podstawowych. Partnerami wydarzenia była firma Wawel i Miasto Kraków.

Atrakcje, nowe doświadczenia, wyjątkowe emocje, a także spora dawka wiedzy o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji – tak w skrócie można opisać “Bezpieczne Wakacje”. Oba dni imprezy zostały uroczyście rozpoczęte przez przedstawicieli Miasta Krakowa, którzy życzyli dzieciom udanego lata, ale i uważności w czasie wolnym od zajęć. Najmłodsi wzięli udział w inspirującym konkursie plastycznym, a na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych poznali ciekawostki przyrodnicze. Policjanci, strażacy i ratownicy przekazali im wartościową wiedzę w formie zabawy. Można było poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, zgłaszania zagrożenia czy bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Miejsce eventu zostało podzielone na kilka stref tematycznych, jedna z nich integrowała dzieci ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami.
– Żeby zamówić coś do jedzenia, trzeba było nauczyć się słów w języku migowym. Już wiem, jak pokazać “proszę” i “dziękuję”. Był też tor przeszkód do pokonania na wózku inwalidzkim, to wcale nie jest takie proste, jak się wydawało – mówił Maciek, uczeń jednej ze szkół podstawowych, uczestnik “Bezpiecznych Wakacji”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się specjalny bieg charytatywny Wawel School Run, którego partnerem była marka Wawel. Biorąc udział w biegu, uczniowie mieli możliwość wsparcia szczytnego celu. Za pokonanie wyznaczonej trasy określoną ilość razy, firma Wawel postanowiła przekazać środki na rehabilitację 10-letniego Oskara, beneficjenta Fundacji Poland Business Run, który w wyniku wady wrodzonej przeszedł amputację nogi.
– Najwaleczniejsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 114, której uczniowie pokonali ponad 260 okrążeń biegu, ale i z innych placówek nie brakowało chętnych. Cieszymy się, że dzieci tak ochoczo wzięły udział w zawodach, poprzez które okazały wsparcie swojemu rówieśnikowi z niepełnosprawnością ruchową – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, pomysłodawcy wydarzenia.
Bieg w szczytnym celu miał za zadanie budować wśród dzieci przekonanie, że pomagać może każdy.

– Cieszymy się, że zainteresowanie wydarzeniem było tak duże. Wzięło w nim udział aż 650 uczestników – mówi Sylwia Warnecka, CSR menedżer w Wawel SA, wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”. – Nasz udział w evencie nie był przypadkowy, bowiem już od lat Wawel aktywnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Naszą ideą jest inspirowanie do czynienia dobra już od najmłodszych lat, a także pokazywanie, że dobro zaczyna się od małych, drobnych gestów. Cieszymy się także, że w charytatywnym biegu udział wzięli też podopieczni świetlic środowiskowych, których pod opieką ma Fundacja „Wawel z Rodziną”. To był wyjątkowy czas – dodaje.

Na wszystkich biorących uczestników czekały słodycze Wawel, upominki i drobne nagrody od partnerów akcji. Organizatorem wydarzenia byli: Fundacja Poland Business Run, Miasto Kraków i marka Wawel.
  

 
 
miejsce wydarzenia:
Kraków
 


 


 
 
 
 
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Uczniowie krakowskich szkół podstawowych gotowi na bezpieczne wakacje!


Chcą zarabiać więcej? Raport z ankiety Student Pracuje w Krakowie


Światowy Rekord Guinnessa w jednoczesnym otwieraniu słodyczy – marka Wawel ustanawia nowy wynik


Monika Mrozowska zdradziła sekrety zdrowej kuchni – podsumowanie spotkania w Serenadzie


Finał Fabryki Pisanek w Serenadzie już za nami!39. Kongres i Targi LNE – patrzymy szerzej, szukamy głębiej, inspirujemy bardziej…


Felicita


Kolejny sukces błękitnej rewolucji, czyli trzecia edycja Open Eyes Economy Summit


Spotkanie Liderów Speed-Balla.


38. Kongres i Targi LNE – profesjonalna edukacja, nowinki branżowe i szaleństwo zakupów!


Minigranty IKEA Kraków dla Stowarzyszenia Unicorn i Zespołu Szkół Specjalnych z Nowej Huty


Rowerem na zakupy – nowa stacja sponsorska Wavelo pod Centrum Serenada

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją